Hosszú hónapok teltek el június 9. óta, amikor is kiderült, a Fidesz-KDNP képviselői többsége és Vágner Ákos polgármester nyerte el a választók bizalmát. A választási rendszer jellegéből fakadóan úgynevezett listás képviselők is kerülnek a testületbe, ám azt, hogy a Mirkóczki Ádám nevével fémjelzett Civil Közéleti Egyesület listájáról ki veszi majd át az általuk elnyert egyetlen listás mandátumot, azt a választás óta nem lehetett tudni. Egészen mostanáig.
Levélben juttatta el szerkesztőségünkhöz a Civil Közéleti Egyesület közleményét Huszti Péter, az egyesület elnöke, melyben arról írnak, ki veszi át a szervezetük által elnyert listás mandátumot és ül be az október első napjaiban tartott alakuló közgyűlés után az egri képviselő-testületbe. Az egyesület levelében azt kérte, közleményüket változtatás nélkül közöljük.
Az idei évi önkormányzati választást bár jelölőszervezetünk, a Civil Közéleti Egyesület elvesztette, de a város második legnagyobb helyi társadalmi támogatottságát érte el a választók jóvoltából! Hálásan köszönjük a minket támogatóknak a bizalmat és a szavazatokat. Képviselőjelöltjeink és aktivistáink munkáját szintén köszönjük, a választásokon tisztességgel helytálltak, melynek eredményeként, egyesületünket és polgármesterjelöltünket Mirkóczki Ádámot a szavazók 26,5%-a támogatta, ezzel a mi szervezetünk vált Egerben a legnagyobb ellenzéki erővé. Mi a továbbiakban is tisztességgel és felelősségteljesen fogunk dolgozni Eger városáért, az itt élő emberekért és képviselni fogjuk azt a több ezer egri választópolgárt, akik szavazatukkal minket támogattak az önkormányzati választásokon. Az elkövetkező időszakban a városért végzett munkát folytatjuk, együttműködünk az új városvezetéssel és mindenki mással, amennyiben az itt élők érdekekeit kívánják szolgálni, ha viszont Eger érdekeivel és értékeivel ellentétes közpolitikát, vagy pártérdekeket kívánnak szolgálni kőkeményen kiállunk a szeretett városunkért és az itt élő emberekért. Nekünk Eger az első! Az egyfordulós választási rendszer eredménye és sajátosságai miatt egy önkormányzati képviselőt delegálunk Eger MJV Közgyűlésébe. Jelölőszervezetünk egyhangú döntése értelmében szervezetünk elnöke Huszti Péter veszi át a mandátumot. Szervezetünk tagjai a továbbiakban is részt kívánnak venni az önkormányzati, a társadalmi és minden Eger érdekét szolgáló munkában, melyről az elkövetkező időszakban folyamatosan fogjuk tájékoztatni a nyilvánosságot! Civil Közéleti Egyesület
Így tehát véglegessé vált városunkat a következő 5 évben vezető testület összetétele:
Vágner Ákos –polgármester (Fidesz-KDNP)
Gömöri László (Fidesz-KDNP)
Dr. Rák Sándorné (Fidesz-KDNP)
Majorosné Juhász Eszter (Fidesz-KDNP)
Hrabóczky Zsolt (Fidesz-KDNP)
dr. Hadnagy József (Fidesz-KDNP)
Csákvári Antal (Fidesz-KDNP)
Gulyás László (Fidesz-KDNP)
Molnár Tibor (Fidesz-KDNP)
Gál Judit (Fidesz-KDNP)
Bódi Zsolt (független)
Pál György (DK, MSZP, Momentum, Párbeszéd- ZÖLDEK)
Huszti Péter (Civil Közösségi Egyesület)
Domán Dániel (MKKP)
Bognár Ignác (Mi Hazánk Mozgalom)
Rutinos alpolgármester helyett zöldfülű civil
Sokakban jogosan merül fel az egyesület döntése után a kérdés: miért éppen Huszti Péter? Hiszen a listán az egyesület elnöke előtt foglalt helyet Mirkóczki Ádám polgármester, Minczér Gábor alpolgármester, Földvári Győző önkormányzati biztos is. Furcsa, hogy bár a polgármester és minden jelöltje a „Nekünk Eger az első!” szlogent igyekeztek legtöbbet hangoztatni a kampányban, és közleményükben is igyekeznek többször felhívni a figyelmet, hogy egyesületük a legerősebb ellenzéki erő lett a városban a választási eredményük alapján, mégis
az őket bizalmukkal megtisztelő választókat nem kívánták képviselni a következő 5 évben, inkább lemondtak a mandátumról.
Nem mondott le róla azonban Farkas Attila alpolgármester, aki bár az elmúlt 5 évét figyelembe véve a viselkedése és megnyilvánulásai hagynak bőven kivetni valót maguk után, az tagadhatatlan, hogy a városvezetés tagjai közül leginkább Farkas alpolgármestert lehetett látni a város ügyes-bajos dolgaival foglalatoskodni. Az elmúlt évek alatt szerzett rutinjával – ha az előtte lévők nem vállalják – kézenfekvő lett volna, hogy ő ül be a testületbe. Ám nem így történt.
Szerkesztőségünk nevében sok sikert és eredményes, jó munkát kívánunk az új testület minden tagjának.