Báder Ernő csodálatos zenéjét viszik ajándékba Halleinbe a kápolnai állatvédők

Hallein egy osztrák kisváros nagy állatmenhellyel, Salzburg mellett. Velük lép most partnerségre a kápolnai Macskaárvaház Alapítvány és a Szurkolók Az Állatokért mozgalom, tudtuk meg az alapítványtól.

Tudatosan keressük a kapcsolat osztrák állatvédő szervezetekkel, mert szívesen tanulunk tőlük, és számos esetben tudjuk segíteni egymást gazdikeresésben, mentésben, mentett állatok szállításában.

– meséli Bóday Pál, aki példaként említette, hogy a Linz melletti Wels városának menhelyével is kitűnő együttműködésük alakult ki. Bóday hozzátette: most Halleinbe látogatnak, a Szurkolókkal, amely város nemcsak a kitűnő állatmenhelye miatt különösen kedves számukra, de talán kevesen tudják, hogy itt született meg a Csendes éj (Stille Nacht) című hazánkban is nagyon kedvelt és közismert karácsonyi dal. Halleinben, múzeum és kápolna is őrzi a dal zseniális és máig köztiszteletnek örvendő szerzőjének, Franz Xaver Gruber-nek a nevét, életútját.

Mivel Kápolna, bár kis falu, méltán híres világhírű zenészeiről, megkérték barátjukat és önkéntesüket, Báder Ernő hegedűművész-prímást, aki korábban már több, kitűnő Csendes éj feldolgozásban is közreműködött, hogy játssza el és vegye fel videóra ezt a csodálatos számot, hogy ajándékként átadhassák hallein-i állatvédő barátainknak.

Hozzátette:

Természetesen nagyon örülnék, ha a  világ számos más országa, városa mellett Hallein-ben is felfigyelnek Báder Ernőre, hiszen az ő hegedűjátéka tényleg a világ élvonalába tartozik.

Bóday elmondta, a Macskaárvaház aktivistái, köztük, az alapítvány kuratóriumának tagja, Kiss Norbert ötszörös Európa-bajnok autóversenyző, már több, mint fél évtizeddel ezelőtt, az alapítvány Kápolnára költözésekor barátságot kötöttek.

Amikor megvásároltuk a jelenlegi Macskaárvaház akkor még romos, düledező épületét, Báder Ernő volt az első kápolnaiak egyike, akik eljött, sok sikert kívánt és felajánlotta a segítségét az állatvédelemben. Barátságunk azóta is töretlen.

– fogalmazott Bóday, aki szerint Kápolna cigány zenészei egész Magyarországon, de sokszor még Európa határain kívül is viszik  a falu és Heves Vármegye jó hírét a világban. Többek között Ernő ültette az első fák egyikét abban a közösségi erdőben, ahol ma már több száz növény fokozza a biodiverzitást és okoz örömet, embereknek, állatoknak, akik számára fontos a természet szeretete és tisztelete. 

Báder Ernő kápolnai hegedüművész, prímás, és Vörös Tamás brácsaművész, kifejezetten a Macskaárvaháznak készült Csendes éj feldolgozása vélhetően nem csak a halleinieknek, de nekünk magyaroknak is csodálatos élmény lesz – fogalmazott az állat és természetvédő aktivista.