Szégyenteljesen megbuktak, mégis tovább mérgezik az egri közéletet Mirkóczkiék

Mirkóczki Ádám ex-polgármester kamu civil jelölőszervezete, az Ostorosra bejegyzett „Civil Közéleti Egyesület” az elmúlt hetekben roppant aktív a sajtókommunikáció terén. Egymás után adják ki a közleményeket, kommunikálnak az online térben és igyekeznek egyszem zöldfülű, körzet nélküli, listáról a testületbe jutó képviselőjüket, Huszti Pétert felhelyezni a városi politikai térképre. Ám miközben a Mirkóczki-féle banda maradványai látszólag homokba dugott fejjel igyekeznek önmagukon kívül mindenki másnak is bemagyarázni, hogy ők a város második legnagyobb politikai ereje, addig szinte változtatás nélkül tovább folytatják az egri közélet mérgezését és az itt élők hergelését mindenki ellen, aki nem fúj velük egy követ.

Június 9-én Vágner Ákos és a Fidesz-KDNP képviselői megnyerték az önkormányzati választást. Az igen kiélezett küzdelem végén a kormánypárti jelöltek stabil győzelmet arattak. 10 körzetből 9-ben szereztek egyéni mandátumot, valamint a polgármesteri tisztséget is megnyerték, így október 1-jétől Eger polgármestere Vágner Ákos.

A választási küzdelemben csúfosan megbukott Mirkóczki-féle városvezetés és álcivil jelölőszervezetük – a roppant kreatív módon Civil Közéleti Egyesület névre keresztelt formáció – a választást követő 4 hónapban szinte megszűnt létezni, még azt sem lehetett tudni, hogy ki veszi majd át azt az egy szem listás mandátumot, amit az óriási ígéretek, elsöprő győzelmet mutató mérések és az arrogáns kivagyiskodás mellett végül sikerült kiizzadniuk magukból.

Majd eljött az október, Vágner Ákos átvette hivatalát. Mirkóczki Ádám előző este Facebook oldalán megírta, hogy megbocsát mindenkinek (sic!). Az is kiderült, hogy az egyesület egyetlen képviselői székébe az elnöki tisztséget betöltő, a 7-es számú választókörzetben mindösszesen a harmadik helyhez elegendő 15%-ot elért Huszti Péter ül be, az elmúlt években alpolgármesterségig felkapaszkodó Farkas Attila pedig amellett, hogy továbbra is az önkormányzati fenntartásban működő Gyermekjóléti és Bölcsődei Igazgatóság dolgozója, még a Pénzügyi-, Gazdálkodási és Ügyrendi Bizottság külsős – ahogyan ő az egyesület a Facebook oldalán fogalmaz – „szakértői tagja” (sic!) lesz.

Szociális ügyekért felelős alpolgármesterből Farkas most már pénzügyi-, és gazdasági szakértő lett.

Az alakuló közgyűlés óta pedig beindult, pontosabban újra elindult az a gusztustalan és fárasztó, hovatovább roppant kicsinyes és rettentően álszent politikai narratíva, amit már minden egri alaposan megismerhetett a Mirkóczi-féle városvezetés részéről. A szemforgató ájtatosság, a közpénzekért való álszent aggodalom, a hergelés és pánikkeltés, no meg a jól bevált mocskolódás, lejáratás, karaktergyilkolás. Sőt, a felület sem változott!

Még a főszerkesztő is elpárolgott Mirkóczki hírportáljának éléről

A hangulatkeltés ezúttal teljes erővel Vágner Ákos polgármestert és az új városvezetést támadja – miután Mirkóczkiék az elmúlt 5 évben a totálisan mindenre is alkalmatlan ellenzéket már sikeresen kinyírták helyben. Ennek felülete pedig nem más, mint a tulajdonjogait tekintve hivatalosan is (!) Mirkóczki Ádám volt polgármester szellemi tulajdonában álló Egripost nevű szennyportál. Azaz oldal, aminek követői száma 2022. októberétől napjainkig alig érte el az 1.100 főt és aminek korábbi főszerkesztője Balogh Gábor újpesti ex-jobbikos újságíró volt, aki szoros barátságot ápolt Mirkóczki Ádámmal. Nos, a választás óta Balogh Gábor eltűnt az oldalról, mostanra, ha az ember megszeretné nézni, kikhez is tartozik az orbitális csúsztatásokkal dolgozó oldal, akkor a következőt találja az impresszumban:

Se Médiahatósági nyilvántartási szám, se fő- vagy felelős szerkesztő, se egy telefonszám, se egy hivatalos cím ahová be van jegyezve az oldal mögött álló vállalkozás, egyesület, szervezet. Innen nézve tehát a Mirkóczki Ádám nevére bejegyzett Egripost valójában egy nem létező hírportál, amelynek láthatóan egy célja van, hogy a büszkeségében sértett és a választáson megalázott ex-városvezetés az egyesületük mögé bújva minél jobban hergelhesse az egrieket – most éppen Vágner Ákos polgármester ellen.

Az a fránya kettős mérce

Huszti Péter képviselő például az október 3-i alakuló közgyűlésen módosító indítványokat nyújtott be. Az általa és a Mirkóczki-féle egyesület által leginkább kifogásolt vagyonrendeletmódosítás kapcsán például a közleményükben azt írják, hogy Vágner Ákos polgármester és a városvezetés érdemi indoklás nélkül leszavazta azon javaslatukat, hogy a cégvezetőket csak pályáztatás útján lehessen kinevezni, hiszen így megakadályozható volna a politikai kinevezettek pozícióba ültetése is.

Érdekes eszmefuttatás ez Huszti képviselő úrtól, hiszen nem rémlik, hogy a volt polgármester cégcsoportot és cégeket érintő személyi túlkapásai alkalmával is ennyire harcosan küzdött volna a leváltások vagy éppen új kinevezések ellen. Nem hallottuk a Civil Közéleti Egyesület vagy politikai közösségének a hangját akkor sem, amikor Mirkóczki Ádám 2020-ban – a covid-járványt kihasználva – egyetlen egyszemélyben meghozott döntéssel lefejezte a teljes városi cégcsoportot, kirugdosva a hosszú évek óta pozícióban ülő és dolgozó igazgatókat, ügyvezetőket. De nem volt ilyen precízen előre megírt majd nyögve felolvasott hozzászólás, sajtóközlemény vagy éppen Facebook poszt akkor sem, amikor az elmúlt 5 év során például csak az EVAT Zrt. vezérigazgatói székében 4 ember fordult meg, de a város jegyzői pozícióját is 3 ember töltötte be.

Azt meg hagyjuk is, hogy a közlemény kiemeli, szerintük a polgármester a szavazások előtt utasítja a képviselőket, hogyan nyomjanak gombot, illetve a Huszti vezette Mirkóczki-féle Civil Közéleti Egyesület arra a roppant következetes megállapításra jutott, hogy „a fideszes önkormányzati képviselőknek nem lehet önálló gondolatuk vagy mérlegelési lehetőségük a szavazásokkor”. Írja ezt az a politikai csapat, akik ex-polgármestere konkrétan majd minden korábbi szövetséges képviselőjével rossz viszonyt ápolt, mert azok több esetben sem voltak hajlandók Mirkóczki utasításai alapján, birkák módjára gombot nyomogatni a közgyűlésben. Akkor, hogy is van ez?

A legősibb hergelési eszköz: a pénz

Az elmúlt években szinte minden egri és az egri történéseket aktívan követő választópolgár láthatta, hogy mi volt a korábbi városvezetés és a mögöttük álló csapat leggyakrabban használt politikai eszköze: a hergelés. Mindig akadt egy éppen aktuális ellenség, akit lehetett okolni az egyhelyben toporgásért és a város dilettáns vezetéséért, miközben ők bonyolították a saját bizniszeiket. Most azonban, hogy durva vereséget szenvedtek június 9-én és így új vezetése van Egernek, egyből pozíciót is váltottak. Eddig nem zavarta sem Husztit, sem az egyesületét, sem Farkas ex-alpolgármestert, hogy az átlag emberekhez képest mennyit keresnek, mindezt töredék munkáért. Ahogyan az sem, hogy Mirkóczki Ádám a saját testvérét foglalkoztatta sofőrként, vagy hogy milyen csillagászati béreket fizettek ki például a sajtós feladatokért.

Ám most, hogy már kívül vannak a Dobó tér 2-n, így egyből beindult a hiszti, és a legfőbb kommunikációs vonal a pénz lett. Az Egriposton például fizetett hirdetésben reklámozzák, hogy a „szemét új városvezetés” több fizetést kap majd, mint az elődje. Igen, ez igaz.

Mirkóczki Ádám fizetése bruttó 1.300.000 Ft volt, míg Vágner Ákosé 1.323.190 Ft. Ez a „felháborító emelés” egyébként abból fakadt, hogy Vágner Ákos polgármesternek Mirkóczkival ellentétben nyelvvizsgája is van, így az összeg jogszabály szerint jár neki.

De kitérnek az alpolgármesterekre is, hogy az eddigi 2 helyett már 3 van. Valóban, ez is igaz. Bár arról jótékonyan hallgat a cikk és a közlemény szerzője, hogy Mirkóczki is 2 főállású és egy társadalmi megbízatású alpolgármestert választott 2019-ben, Mirkóczki Zita, Minczér Gábor és Berecz Mátyás személyében, bár végül csak Minczér és Farkas tudtak kitartani Mirkóczki mellett a végjátékig (nehezen is maradhattak volna többen, hiszen összesen ennyi szövetsége volt Mirkóczkinak, ha az okirathamisító Spisák aljegyzőt nem számoljuk). Ám kettejük közül Farkas Attila az alpolgármestersége mellett párhuzamosan az önkormányzat által működtetett Gyermekjóléti és Bölcsődei Igazgatóságnál dolgozott nyolcórás állandó jogviszonyban. Tehát emberből lehet, hogy csak kettő volt, de fizetésből ugyanúgy három.

Summázva…

Innen vizsgálva már abszolút érthető, hogy miért csak a Civil Közéleti Egyesület 300 fős Facebook oldalán és az Egripost szennyportálon jelennek meg ezek a közlemények és anyagok. Mert a vesszőkön és a mondat végi írásjeleken túl, sajnos nem sok igaz és csúsztatásmentes állítás van bennük, sőt, ezek valójában semmi másra nem jók, minthogy Mirkóczki és az itt maradt bakái a maradék hitelességüket is végleg elveszítsék az egriek szemében. Persze ismerve a Mirkóczki-féle ex-városvezetés és az ahhoz kötődő személyek, valamint kommunikációjuk mikéntjét, sajnos ez senkit sem lepett meg. És bár a politikai értelemben megboldogult Mirkóczki már nem áll a város élén – sőt már a városban sincs, ha igaz -, attól még az utóvédharcokat folytató itt ragadt csatolmányai tovább mérgezik az egri közéletet.

Ahogy mondani szokták, „nagyot mentek” június 9-én.

És ami a legfelháborítóbb, hogy teszik mindezt úgy, hogy még egy hónapja sincs, hogy át vette hivatalát az új vezetés. Kicsit sem tisztünk megvédeni senkit az egri politikai palettán, pláne nem a kétharmados többséggel várost vezető kormánypártot, de! Azt azért úgy gondoljuk, hogy a korrektség, valamint az alapvetően elfogadható, normális emberi értékek jegyében el kell mondani, hogy addig egyetlen új városvezetést sincs joga senkinek – nopláne nem egy bukott, többszörösen nem csak erkölcsi de jogi értelemben is leszerepelt haramiabandának! – elítélnie és ártószándékú, rossz, tehetségtelen társaságnak beállítania, ameddig erre tényszerűen rá nem szolgálnak. Hisz’ ahogyan 5 éve, úgy most is, legalább egy esély jár az újaknak. Szívből reméljük, hogy bölcsebben élnek majd vele, mint elődeik.

Indexkép: Farkas Attila (b) ex-alpolgármester és Huszti Péter képviselő . Forrás: Civil Közéleti Egyesület // Facebook