Széllel, záporral és napsütéssel indul a hét – íme a részletes időjárás-előrejelzés

blank

A héten az időjárás változatos arcát mutatja: lesz benne eső, zápor, szélvihar és fokozatos melegedés is. Mutatjuk a legfontosabb meteorológiai történéseket.

Hétfő: borongós kezdés, záporokkal és erős széllel

A hét első napján a Dunától keletre sokfelé tartósan borult lesz az ég, gyakori esőzéssel. A nyugati és középső országrészekben ugyanakkor gomolyfelhős-napos időre is számíthatunk, bár itt is előfordulhatnak futó záporok, sőt, néhol zivatar és apró szemű jég is kialakulhat. Az északi, északnyugati szél élénk, gyakran erős, a Dunántúlon akár viharos is lehet. A hőmérséklet reggel 2 és 9, délután 8 és 15 fok között alakul – a borongós, esős tájakon lesz hűvösebb.

Kedd: többfelé zápor, zivatar, de már napsütés is érkezik

Kedden gyakran lesz felhős az ég, de délutánra főként az északi és északkeleti országrészben hosszabb napos időszakok is kialakulhatnak. A keleti és északkeleti tájak kivételével szinte bárhol előfordulhatnak záporok, zivatarok, sőt, a nap elején délnyugaton még gyenge eső is lehetséges. Az északi, északkeleti szél továbbra is élénk, sokfelé erős, időnként viharos marad. A hőmérséklet 3 és 9 fok közé süllyed hajnalban, délután pedig 12 és 20 fok közé emelkedik, az Alföldön lesz a legmelegebb.

Szerda: kevesebb csapadék, több napsütés

A hét közepén már nyugodtabb időre számíthatunk. Szerdán országszerte várhatóak napos időszakok, csupán elszórtan – leginkább a Dunántúlon és délen – fordulhat elő átmeneti jelleggel egy-egy zápor. A szél továbbra is élénk, időnként erős lesz, északi, északkeleti irányból. A nappali csúcshőmérséklet 14 és 19 fok között alakul.

Csütörtök és péntek: tavaszias hangulat, száraz idő

A hét második felében tovább javul az idő. Csütörtökön és pénteken a napsütést ugyan időnként felhők zavarhatják meg, de számottevő csapadék sehol sem várható. A szél többfelé élénk, néhol erős maradhat. A nappali hőmérsékletek tovább emelkednek: csütörtökön 16–20, pénteken pedig 17–21 fok között alakulnak. Hajnalonként azonban még előfordulhatnak fagypont körüli értékek a szélvédett, fagyzugos tájakon.