A Civil Közéleti Egyesület tagjai szembefordultak közgyűlésbe jutott elnökükkel

Nyilvános bejegyzésben határolódott el Kovács Attila, a Mirkóczki Ádám féle Civil Közéleti Egyesület korábbi képviselőjelöltje az önkormányzati választáson az egyesület egyetlen listás mandátumát elnyerő elnökével, Huszti Péterrel. A saját facebook oldalán közzétett bejegyzésben – melyet korábbi jelölttársai közül többen is kedveltek – a volt képviselőjelölt többek közt sérelmezi, hogy az elnöki tisztséget betöltő Huszti képviselőként olyan politikai megnyilvánulásokat tesz, amelyeket nem egyeztetett velük és ezeket nevükkel, arcukkal visszaélve terjeszti. Bejelentette továbbá, kilép az egyesületből is.

Kovács Attila autószerelő a Mirkóczki Ádám volt polgármester nevével fémjelzett Civil Közéleti Egyesület nevében a felsővárosban mérette meg magát képviselőjelöltként az idén június 9-én lezajlott önkormányzati választáson. Az akkor győzelmet arató Vágner Ákos polgármester és a kormánypárti képviselői többség mellett kompenzációs listán a szervezet egyetlen mandátumot tudott szerezni, melyet az egyesület elnöki tisztjét is betöltő Huszti Péter vett át októberben.

A friss képviselő azóta több ponton is bírálta az új városvezetés elképzeléseit, nem egyszer totális ellentmondásba kerülve nem csak önmagával, de az előző, saját maga által támogatott polgármester döntéseivel is. Ámbár Huszti a Civil Közéleti Egyesület színeiben szerzett mandátumot és azóta is annak nevében végez politikai tevékenységet – kiegészülve a külsős bizottsági helyet kapott Farkas Attila volt alpolgármesterrel –, most mint kiderült, tevékenységét nem egyeztette az egyesület többi tagjával, volt jelölttársaival.

Farkas Attila (b) ex-alpolgármester és Huszti Péter képviselő – Forrás: Civil Közéleti Egyesület // Facebook

Erre a roppant szürreális és kellemetlen helyzetre most úgy derülhetett fény, hogy a korábbi jelöltek egyike, Kovács Attila közösségi média oldalán egy bejegyzést tett közzé tegnap késő este amiben azt írja,

(…) a június 9 óta eltelt időszakban számomra teljesen idegen módon sem hivatalos, sem más módon a csapatunk tagjai egymással kapcsolatot nem tartottak, ám a Civil Közéleti Egyesület aktív tagjai, Huszti Péter képviselő azóta is politikai tevékenységet folytat közösségünk, egyesületünk nevében. Teszi mindezt úgy, hogy céljait, tevékenységét az egyesület más tagjaival nem egyezteti (…)

Kovács Attila kiemelte, rettentően aggályosnak tartja, hogy közgyűlési képviselőként a nyilvánosság előtt egy egyesület, ez esetben a Civil Közéleti Egyesület elnöke és tagja – tehát Huszti Péter – olyan kijelentéseket, felszólalásokat tegyen, amiknek tartalma „nem tükrözi sem több tagtársam, sem az én politikai meggyőződésemet és véleményemet„. Kiemelte azt is, hogy ezekbe a megnyilvánulásokba semmilyen beleszólásuk nem volt, sőt, azokat a képviselő tagtársai, valamint az ő nevével, arcával visszaélve terjeszti Huszti.

Éppen ezért ezúton szeretném bejelenteni, hogy a mai napon hivatalosan is kiléptem a Civil Közéleti Egyesületből, továbbá, hogy szeretnék elhatárolódni Huszti Péter képviselő minden korábbi és jövőbeni politikai megmozdulásától.

– írja a korábbi felsővárosi képviselőjelölt, aki arra az önmagának feltett kérdésre, miszerint miért várt eddig ezzel a bejelentéssel azt válaszolta bejegyzésében, mert hitt és bízott benne, hogy létezik még az emberi korrektség.

Nincs egyedül véleményével

Az eset kapcsán bár hivatalosan megerősített információkat sajnos nem kaptunk, úgy tudjuk, hogy Kovács a nyilatkozat közzététele előtt egyeztetett több tagtársával is, akik szintén aggályaikat fejezték ki a közösségük nevében tett politikai megnyilvánulások kapcsán. Ezt támasztja alá az is, hogy a bejegyzés kedvelői közt több más volt képviselőjelölt CKE tag is megjelenik, például az a Berecz Klára, aki Felnémeten volt képviselőjelölt. Információink szerint a korábbi jelöltek közül többen amellett, hogy

sérelmezik, hogy a nevükben és arcukkal tett politikai megnyilvánulásokat sem Huszti sem Farkas velük nem egyeztette, felháborítónak tartják azt a provokatív, kötözködő és primitív stílust is, amiben születnek a különféle közgyűlési felszólalások és közösségi médiás kommentek, bejegyzések.

Aggodalmuk érthető, hiszen mint ahogyan arról korábban mi is írtunk, ez a fajta sértett, „farral a világnak” hozzáállás csak tovább mérgezi az elmúlt 5 évben egyébként is súlyos károkat szenvedő egri közéleti morált. Mindezt úgy, hogy a Civil Közéleti Egyesület korábbi jelöltjei közül többen – félretéve az ilyen vagy olyan politikai értékrendet – nem csak egy felnigyűjteménnyel, hanem sikeres szakmai hátérrel és társadalmi elismeréssel bírnak, amely értékek akaratuk ellenében is veszélybe kerülnek a közmegítélés szempontjából, mivel primitív politikai üzeneteket és stílust társítanak az ő nevükkel is fémjelzett egyesülethez – ezáltal hozzájuk személy szerint is. Persze csak egészen addig, míg ez ellen nem tesznek valamint, akár csak tette ezt Kovács Attila.

Az igazán érdekes, ám annál hipotetikusabb kérdés viszont az: biztos, hogy a Civil Közéleti Egyesület politikai közösségére voksukat leadó független, konzervatív, lokálpatrióta gondolkodású egri választók ilyen minőségű képviseletre vágytak a közgyűlésben? Mert ez alapján úgy tűnik, Huszti Péter és az általa képviselt politikai irányzat köszönő iszonyban sincs nemhogy a választók, de saját korábbi jelölttársainak elveivel, értékrendjével sem. Akkor viszont mégis milyen létjogosultsága van bárminek, amit a képviselő mond? A kérdés költői.

Indexkép: Mirkóczki Ádám volt polgármester (b) és Huszti Péter képviselő (j) standolnak a Baktai úti Coop ABC-nél a Hajdúhegyi választókörzetben. Forrás: Civil Közéleti Egyesület // Facebook